Design:
Strony WWW

Bramy Lubsko

Bukové listy (cca 10 ks podľa veľkosti)

Bukové listy (cca 10 ks podľa veľkosti)
Bukové listy (cca 10 ks podľa veľkosti)
Kód produktu: #64
Vernostné body: 0
Dostupnosť: 91
Cena: 2.00€

Sušené listy buka sú v modernej akvaristike už pomerne bežné a nemali by chýbať v žiadnom akváriu. Listy vo vode vylučujú humínové látky, ktoré pozitívne vplývajú na osadenstvo akvária a všeobecne zlepšujú kvalitu vody. Tieto látky zároveň zafarbia vodu do mierne nažltlej farby, čím sa docieli prírodnejší vhľad akvária. Pôsobia antimikoticky a antibakteriálne, rybky sa v takomto prostredí budú ochotnejšie trieť a je jednoduchšie odchovať zdravé a početné potomstvo, rybky sa tiež krajšie vyfarbia. Humínové látky navyše spomalujú tvorbu rias, prispievajú k rozvetvenejšej koreňovej sústave akvarijných rastlín a podporujú ich rast.

Chov sladkovodných krevetiek je dnes už, takmer úplne spojený s bukovými listami a vaše krevetky by vždy mali mať v akváriu 2-3 listy. Okrem vyššie spomínaných pozitívnych účinkov, sa na bukových listoch usádzajú mikroorganizmy, ktoré sú bežnou potravou krevetiek, najmä mladých. Ak listy v akváriu necháte dlhší čas, krevetky postupne celý list z výnimkou tvrdších žiliek skonzumujú. Získavajú tak potrebné minerály a mikrorprvky a zlepšuje sa ich celková kondícia.

 

TIP: Používame 1-2 listy na 50 l. Je dobré listy po 2 týždňoch vymieňať, aby nedošlo k ich uhnívaniu. Je ale tiež možné, že ich prísavníky alebo krevetky skonzumujú.

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: Zlé            Dobré

Opište kód z obrázku:Beží na OpenCart • Slovenský preklad z OpenCart.sk
Matej Baško - SMARTI © 2024